fbpx Konferencja pt.: Techniki Dobrej Edukacji | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konferencja pt.: Techniki Dobrej Edukacji

Elektronicznym materiałom edukacyjnym, rozwiązaniom technologicznym ułatwiającym proces edukacji spersonalizowanej i możliwościom zmian organizacji pracy szkół poświęcona będzie konferencja zatytułowana „Techniki Dobrej Edukacji”

Czas: 19 – 20 sierpnia 2014
Miejsce: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UG, Gdańsk ul. Wita Stwosza 57
Organizatorzy: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, Stowarzyszenie Dobra Edukacja, Wydział Informatyki w Gdańsku Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

W czasie konferencji można wziąć udział w rozwijaniu innowacyjnej koncepcji edukacyjnej Stowarzyszenia Dobra Edukacja - Programu Dobrej Edukacji, a także zapoznać się z szeregiem rozwiązań technologicznych umożliwiających edukację na odległość i personalizację edukacji.

W latach 2014-2017 będą stopniowo wchodzić rozwiązania przyznające szkołom podstawowym i gimnazjom środki na podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, które szkoły te będą mogły wydać także na materiały elektroniczne. Dodatkowo od 2015 roku zaczną być dostępne bezpłatne e-podręczniki do wielu przedmiotów. Jest już obecnie na rynku szereg elektronicznych materiałów edukacyjnych, a także rozwiązań technologicznych, mogących pomagać uczniom i nauczycielom organizować swoją pracę.

Chcemy w przyszłości rokrocznie organizować przegląd dostępnych innowacyjnych organizacyjnych i technologicznych rozwiązań edukacyjnych w większej skali. Dyskusja na tegorocznym spotkaniu ma między innymi posłużyć ocenie, jakiego rodzaju forma docierania do nauczycieli z informacjami o organizacyjnych i technologicznych innowacyjnych rozwiązaniach edukacyjnych byłaby optymalna.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz