fbpx Salon Maturzystów 2014 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Salon Maturzystów 2014

Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku na temat zmian w maturze w 2015 roku, informacje o ofercie pomorskich uczelni wyższych, stoiska targowe i prezentacje – to oferta ósmej edycji Salonu Maturzystów, którego gospodarzem jest Uniwersytet Gdański. Organizatorem Salonu Maturzystów, który w tym roku odbywa się w 15 ośrodkach akademickich w Polsce jest Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

Czas: 4-5 września 2014. Stoiska czynne w godz. 8.00-15.00
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, kampus Gdańsk Oliwa, ul. Bażyńskiego 6
Organizator: Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”

Wstęp na Salon Maturzystów jest WOLNY, obowiązują zapisy na spotkania OKE. Szczegółowy program i link do systemu zapisów: www.salonmaturzystow.pl/gdansk .

Podczas tegorocznej edycji głównym tematem będą zmiany w maturze 2015 roku. Jak zapowiadają organizatorzy – eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku odpowiedzą na pytania o kształt i zasady egzaminu z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, podpowiedzą, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie kryteria będą brane pod ocenę. Jak co roku będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjna uczuleni wyższych Trójmiasta i całego regionu Pomorskiego. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański. Podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów będzie działać punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznych, w którym doradcy pomogą uczniom określić ich predyspozycje i udzielą fachowych porad.

Salon Maturzystów, to największa ogólnopolska kampania informacyjna dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i miejsce, jak podkreślają organizatorzy, gdzie matura „spotyka się” ze studiami. W 2013 roku Salon Maturzystów odwiedziło 175 tysięcy uczniów. Salony, odbywające się w kampusach największych uczelni, organizuje Fundacja edukacyjna „Perspektywy”; są przygotowywane we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi i regionalnymi konferencjami rektorów oraz kuratorami oświaty.

Informacje od organizatorów:
W związku ze zmianami w maturze od roku 2015, program tegorocznego Salonu zostanie podzielony na część dla liceów (4 września) i część dla techników (5 września).

4 września eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku przekażą wszelkie informacje niezbędne do tego, aby dobrze przygotować się do nowej formuły egzaminu maturalnego. Oprócz prezentacji na temat przedmiotów obowiązkowych, zapraszamy również na spotkania poświęcone maturze z historii i wos, biologii oraz chemii.

Drugiego dnia Salonu zapraszamy uczniów techników, których czeka egzamin maturalny w tegorocznej formule. Eksperci OKE w Gdańsku pomogą przygotować się do egzaminu z przedmiotów obowiązkowych.

Swoją ofertę studiów przedstawią pomorskim maturzystom uczelnie z regionu i z całej Polski. Będzie to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Zachęcamy maturzystów do aktywnego udziału w Salonie: w programie znalazły się prezentacje publicznych uczelni akademickich z Trójmiasta i warsztaty kariery. Podobnie jak w poprzednich latach, podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów będzie działać punkt konsultacyjny poradni psychologiczno-pedagogicznych, w którym doradcy pomogą uczniom określić ich predyspozycje i udzielą fachowych porad.

Wstęp na Salon jest WOLNY, obowiązują zapisy na spotkania OKE. Szczegółowy program i link do systemu zapisów znajdą Państwo pod adresem www.salonmaturzystow.pl/gdansk.

Salonowi Maturzystów 2014 patronują ministrowie Lena Kolarska-BobińskaJoanna Kluzik-Rostkowska oraz szefowie konferencji rektorów, profesorowie Wiesław BanyśWaldemar Tłokiński.

Komitet Honorowy Gdańskiego Salonu Maturzystów
Prof. dr hab. Janusz Moryś, Przewodniczący Rady Rektorów Województwa Pomorskiego
Prof. dr hab. Bernard Lammek, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego