fbpx Prof. Jerzy Błażejowski i dr hab Radosław Giętkowski w Konwencie Rzeczników | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Prof. Jerzy Błażejowski i dr hab Radosław Giętkowski w Konwencie Rzeczników

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał Pana prof. dr hab. inż. Jerzego Błażejowskiego z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego na rzecznika dyscyplinarnego i członka Konwentu Rzeczników na lata 2015-2018. W skład Konwentu wszedł także dr hab. Radosław Giętkowski z Wydziału Prawa i Administracji UG. Gratulujemy!

W skład II Konwentu Rzeczników, powołanego  na lata 2015-2018, weszli:

• dr hab. Mirosław Adamczyk
  • prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski
  • dr hab. Radosław Giętkowski
  • prof. dr hab. inż. Zygmunt Hasiewicz
  • prof. dr hab. Krzysztof Indecki
  • prof. dr hab. Jacek Jagielski
  • prof. dr hab. Dorota Malec
  • prof. dr hab. Ewa Małecka – Tendera
  • dr hab. inż. Stanisław Małek
  • dr hab. Krystyna Nizioł
  • dr hab. Radosław Olszewski
  • prof. dr hab. Sławomir Podlaski
  • dr hab. Łukasz Pohl
  • prof. dr hab. Maria Rogacka-Rzewnicka
  • prof. dr hab. Grażyna Skąpska
  • prof. dr hab. Wojciech Tomasik

Konwent Rzeczników, nowy organ opiniodawczy przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rozpoczął swoją działalność 27 października 2014 roku i przejął zadnia realizowane przez Zespół do Spraw Dobrych Praktyk Akademickich (Zespół uległ rozwiązaniu z dniem powołania Konwentu).

Do obowiązków Konwentu Rzeczników należy:

1. formułowanie opinii i wniosków w sprawach dotyczących dobrych praktyk w nauce i pracy akademickiej,
  2. formułowanie opinii w sprawach szczególnie skomplikowanych wynikających
  3. z prowadzonych postępowań, na wniosek uczelnianych komisji dyscyplinarnych, które będą dotyczyć w szczególności nieprawidłowości w dysponowaniu własnością intelektualną,
  4. inicjowanie prac nad projektami określającymi zasady dobrych praktyk w nauce i szkolnictwie wyższym.

Informacje na stronie: http://www.nauka.gov.pl/dobre-praktyki-akademickie/konwent-rzecznikow.html

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz