fbpx Studia Podyplomowe Prawo medyczne | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Studia Podyplomowe Prawo medyczne

Na Wydziale Prawa i Administracji UG ruszają studia podyplomowe pt.: Prawo medyczne. Rekrutacja trwa do 15 lutego,  aby rozpocząć studia podyplomowe należy posiadać dyplom ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich.

Celem studiów jest wykształcenie kadry specjalistów dysponujących wiedzą z zakresu: funkcjonowania i finansowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, praw i obowiązków pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia, a także zasad odpowiedzialności cywilnej, karnej i zawodowej. Program studiów został ponadto wzbogacony m.in. o problematykę prawa pracy, ubezpieczeń, elementy medycyny sądowej oraz zagadnienia bioetyczne.

Kierunek przeznaczony jest przede wszystkim dla prawników-praktyków oraz pracowników ochrony zdrowia, szczególnie osób wykonujących zawody medyczne. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz wykładowców Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wśród nich znajdują się: adwokaci i radcowie prawni, biegli sądowi, członkowie komisji bioetycznych, pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektorzy podmiotów leczniczych i praktykujący lekarze.

Więcej informacji nt. studiów dostępnych jest na stronie: http://prawo.ug.edu.pl/prawo_medyczne
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz