fbpx Udana Noc Biologów na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Udana Noc Biologów na UG

Blisko 1500 osób gościło na Wydziale Biologii UG podczas Nocy Biologów. W sumie 245 studentów, doktorantów i pracowników przygotowało ponad 50 biologicznych tematów, które przedstawili na 102 imprezach – co jest rekordem Polski, jeśli chodzi o tę imprezę.

W 52 punktach budynku Wydziału Biologii odbywały się warsztaty, pokazy, gry dydaktyczne, quizy, zajęcia plastyczne i wykłady. Uczestnicy oglądali, testowali, wykonywali doświadczenia i sami byli im poddawani. W pomieszczeniach Katedr poznawali pracę naukowców, odkrywali tajemnice budowy własnego ciała, przeprowadzali eksperymenty, prowadzili dochodzenie, oglądali hodowle i głaskali osobliwe stworzenia.

W organizacje Nocy Biologów na UG włączył się także Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed oraz Miejski Ogród Zoologiczny "Wybrzeża".

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz