fbpx III Konferencja Dydaktyki Akademickiej "Ideatorium" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

III Konferencja Dydaktyki Akademickiej "Ideatorium"

W dniach 9 – 10 kwietnia w gmachu Biblioteki Głównej UG zorganizowana zostanie trzecia edycja Ogólnopolskiej Konferencji Dydaktyki Akademickiej.

Konferencja przeznaczona jest dla nauczycieli szkół wyższych, doktorantów, kadrę zarządzającą w obszarze dydaktyki akademickiej, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami kształcenia.

Sympozjum organizują Wydział Biologii UG, Wydziałowy Zespół ds. Jakości Kształcenia zaś patronatem honorowym konferencje objęła Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego Dr hab., prof. UG Anna Machnikowska

Tegoroczna edycja poruszać będzie m.in. problem otwartych zasobów w edukacji, wykorzystania nowych technologii, zastosowania mechanizmów z gier w edukacji wyższej (gry poważne, gamifikacja), systemowych rozwiązań na rzecz poprawy jakości dydaktyki akademickiej i jej roli w ocenie nauczyciela akademickiego, pokazane zostaną także sposoby niebanalnego prowadzenia zajęć, tak aby umożliwiać studentom zdobycie umiejętności i ważnych dziś na rynku pracy kompetencji społecznych, nie tylko wiedzy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz