fbpx Targi AKADEMIA 2015 na Uniwersytecie Gdańskim odwiedziło ponad 13 tysięcy osób | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Targi AKADEMIA 2015 na Uniwersytecie Gdańskim odwiedziło ponad 13 tysięcy osób

Tegoroczne Targi AKADEMIA na Uniwersytecie Gdańskim odwiedziło niemal 13 tysięcy osób. To największa w regionie pomorskim edukacyjna impreza targowa. Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie prezentowali się tegoroczni wystawcy, młodzi ludzie szukali najlepszych ofert edukacyjnych uczelni wyższych z całej Polski.  Dużym powodzeniem cieszyły się maturalne prezentacje Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Nie zabrakło chętnych na wykłady otwarte w ramach cyklu „Droga do sukcesu”. Poprowadzili je żeglarz Mateusz Kusznierewicz, dziennikarz i prezenter Maciej Orłoś, podróżnik Tomek Michniewicz oraz naukowcy – profesorowie  Grzegorz Węgrzyn i Jerzy Limon z Uniwersytetu Gdańskiego. Tegoroczne Targi AKADEMIA odbywały się w ramach jubileuszu 45-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Targi AKADEMIA, które od kilkunastu lat odbywają się na terenie Uniwersytetu Gdańskiego to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimanzjalnych i nauczycieli, ale także do wszystkich osób zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół
wyższych z całej Polski oraz informacjami na temat matur.

Targi AKADEMIA 2015  uroczyście otworzyli – prof. Józef Arno Włodarski, Prorektor UG ds. Studenckich, prof. Grzegorz Węgrzyn, Prorektor UG ds. Nauki, Pani Irena Łaguna, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku oraz prof. Oktawian Nawrot, Prodziekan ds. Studenckich i Nauki Wydziału Prawa i Administracji UG. W otwarciu udział wzięli rektorzy pomorskich uczelni, przedstawiciele Pomorskiego Kuratorium Oświaty  oraz nauczyciele i uczniowie pomorskich szkół.

Na targowych stoiskach, na których prezentowały się uczelnie wyższe z całej Polski, pojawiło się niemal 13 tysięcy odwiedzających. Uczniowie pomorskich szkół poszukiwali najlepszych ofert edukacyjnych. Jak co roku na Targach AKADEMIA nie zabrakło ofert kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych.

Dużym powodzeniem cieszyły się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat tegorocznych matur, a także matury próbne.  Młodzież miała także okazję uczestniczyć w warsztatach i wykładach otwartych.

Motywem przewodnim tegorocznych targów było doradztwo zawodowe i spotkania z zaproszonymi gośćmi – osobami znanymi i lubianymi – które opowiadały o swojej drodze do zawodowego sukcesu i zachęcały do studiowania. Wykłady otwarte w ramach cyklu „Droga do sukcesu” poprowadzili znany żeglarz (także przedsiębiorca) Mateusz Kusznierewicz, popularny dziennikarz i prezenter Maciej Orłoś, podróżnik Tomasz Michniewicz oraz znani w całej Polsce naukowcy – profesorowie  Grzegorz Węgrzyn i Jerzy Limon z Uniwersytetu Gdańskiego.

Targom towarzyszyły DNI OTWARTE Uniwersytetu Gdańskiego. Można było zajrzeć do laboratoriów, pracowni i auli wydziałów: Chemii, Historycznego, Filologicznego, Prawa i Administracji, Biologii, Matematyki, Fizyki i Informatyki, Wydziału Nauk Społecznych a także zwiedzić nowoczesny gmach Biblioteki Głównej UG.

Organizatorzy Targów AKADEMIA 2015

Uniwersytet Gdański i Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

Patronat medialny nad Targami AKADEMIA 2015 objęli:

TVP S.A. Oddział w Gdańsku
Radio Gdańsk