fbpx LET’S GO GREEN – nasadzenie drzew na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie wzbogacił się o kolejne drzewa.

W ramach projektu Federacji Światowej Soroptimist International (SI) –  LET’S GO GREEN – dwa zaprzyjaźnione kluby Soroptimistek w Gdańsku i Kolonii dokonały nasadzenia drzew na terenie kampusu pomiędzy Biblioteką Główną UG a Wydziałem Nauk Społecznych.

Gatunki  drzew (dąb, klon, miłorząb) oraz miejsce ich nasadzenia zostały ustalone wspólnie  z Ogrodnikiem Miejskim oraz autorem projektu zieleni terenu kampusu (łącznie w ramach projektu LET’S GO GREEN na terenie Bałtyckiego Kampusu UG przewidziano nasadzenie sześciu drzew).

LET’S GO GREEN to projekt Federacji Światowej Soroptimist International, realizowany w latach 2013-2015. Celem projektu jest ochrona środowiska naturalnego oraz wspieranie lokalnych społeczności. Inicjatywa Klubów SI w  Gdańsku i Kolonii - nasadzenia drzew na terenie  Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie jest symbolicznym poparciem celów tego projektu. LET’S GO GREEN (Niech nasze otoczenie się zazieleni”) – to myśl przewodnia projektu.

Wydarzeniu nasadzenia drzew towarzyszyło otwarcie wystawy malarstwa Marii Luizy Salden (SI Niemcy) i Ksenii Bagniewskiej (SI Polska) oraz spotkanie polskich i niemieckich Soroptimistek na Wydziale Nauk Społecznych UG, podczas którego zaprezentowane zostały cele, projekty i działania Soroptimist International. W czasie spotkania odbyła się również rozmowa z Panią Danutą Wałęsową, która jest honorową członkinią klubu SI.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, klubów i Federacji Europejskiej Soroptimist International oraz Uniwersytetu Gdańskiego.

dr Beata Czechowska-Derkacz

rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

zdjęcie z nasadzeniazdjęcie z nasadzeniazdjęcie z nasadzeniazdjęcie z nasadzeniazdjęcie z nasadzenia
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik