fbpx UG w sieci Santander Universidades | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

UG w sieci Santander Universidades

Uniwersytet Gdański przedłużył swoją umowę na udział pracowników i studentów w Programach Globalnych - Santander Universidades. Nowa umowa zawarta została na czas nieokreślony.

UG od 2012 roku należy do sieci uczelni Santander Universidades, Programu realizowanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK. W ramach tej współpracy studenci i pracownicy uczelni mogli korzystać m. in. z międzynarodowych programów wymiany studenckiej, staży oraz programów stypendialnych. Dotychczas ze środków przyznanych w ramach Santander Universidades zrealizowali swoje projekty:
- prof. UG, dr hab. Maciej Widawski z Wydziału Filologicznego pt. „Spanish Loanwords in American Slang".
 - dr Aleksandra Wierucka z Wydziału Filologicznego pt. „Wpływ globalizacji na rękodzieło Indian Quichua";

W trakcie realizacji są następujące przedsięwzięcia:
- projekt dra. Piotra Arłukowicza z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki pt. "Mobilna Fabryka Innowacji";
- nagrody za ponadprzeciętne wyniki w nauce, które zostały wręczone podczas gali Inauguracji Roku Akademickiego 2014/2015 w Uniwersytecie Gdańskim dla Olgi Wrońskiej z Wydziału Filologicznego, Sylwii Góralskiej z Wydziału Zarzadzania oraz Annie Kośmickiej z Wydziału Biologii ;
- rekrutacja do Programów Globalnych.

SANTANDER UNIVERSIDADES
jest jedyną w skali mikro i makro tak kompleksową i wielowymiarową współpracą świata biznesu ze światem nauki. Do grona partnerów Santander Universidades w Polsce należą uczelnie z największych ośrodków akademickich w Polsce, charakteryzujące się nie tylko dużą liczbą studentów, ale także jakością kształcenia oraz potencjałem naukowym i rozwojowym.

Santander Universidades został założony w Hiszpanii w celu wzmacniania zaangażowania Banco Santander – udziałowca strategicznego Banku Zachodniego WBK – w rozwój  szkolnictwa wyższego. Ideą przewodnią było przekonanie, że warto inwestować w rozwój społeczeństwa kraju, w którym prowadzi się działalność, a najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wsparcie szkół wyższych jako głównego motoru rozwoju społeczeństwa.  Santander Universidades zapewnia fundusze na nauczanie, badania naukowe, współpracę międzynarodową, rozpowszechnianie wiedzy i technologii, inicjatywy z zakresu przedsiębiorczości,  wymianę studencką i innowację. Zaangażowanie w rozwój szkolnictwa wyższego zostało zapoczątkowane w 1996 roku, a obecnie Santander Universidades utrzymuje ponad 1100 umów z uniwersytetami i centrami badawczymi na całym świecie, również w Polsce.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bzwbk.pl/santanderuniversidades oraz na dedykowanym profilu na FB Inwestuję w siebie.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz