fbpx Stacja Morska IO UG uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej Polskiej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Stacja Morska IO UG uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej Polskiej

Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego została uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług za działalność na rzecz dobra narodowego. Flagę wręczył prezydent RP Bronisław Komorowski, 2 maja w Pałacu Prezydenckim.

Wśród wyróżnionych osób i instytucji działających dla wspólnego dobra narodowego były m.in. jednostki wojskowe, organizacje pozarządowe, krajowe i polonijne stowarzyszenia.
„Wyróżnienie różnych instytucji oznacza, że świadomie poszerzamy front tych wszystkich, którzy na innej drodze – nie walki o wolność, ale na drodze zagospodarowywania naszej wolności – mają sukcesy i mają wole demonstrowania tego, że czynią tyle dobra dla Polski” – powiedział w trakcie uroczystości Bronisław Komorowski.

Uroczystość odbyła się w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

„Cieszymy się z dostrzeżenia nie tylko naszej pracy, ale i naszych sojuszników w walce o narodowe zasoby przyrodnicze. Ojczyzna bez bogatych, zdrowych, posiadających zdolność samoodtwarzania się gatunków i siedlisk – tych eksploatowanych i tych rzadkich oraz chronionych to Ojczyzna uboga, o niepewnym jutrze jego obywateli. Niejedna cywilizacja i państwo upadło z powodu wyczerpania się zasobów naturalnych. Polacy potrzebują ziemi i wód zdrowych i życiodajnych. Natura może żywić i bogacić długo i trwale, o ile będzie się o nią dbało. Dziś, gdy żyje się chociażby tak jak na Półwyspie Helskim, z urody i oryginalności rodzimego krajobrazu trzeba dbać by i on przetrwał – stwierdził szef Stacji Morskiej IO UG prof. Krzysztof E. Skóra.
Stacja Morska IO UG uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej PolskiejStacja Morska IO UG uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej PolskiejStacja Morska IO UG uhonorowana Flagą Rzeczypospolitej Polskiej
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz