fbpx Konkurs Czerwonej Róży 2015 – uroczysta gala już w najbliższą niedzielę | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs Czerwonej Róży 2015 – uroczysta gala już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę poznamy laureatów Konkursu Czerwonej Róży 2015.  Gospodarzem tegorocznej edycji konkursu jest Uniwersytet Gdański. Jak co roku na uczestników czekają atrakcyjne nagrody – samochód osobowy dla najzdolniejszego studenta, 12.000 zł dla najlepszego koła naukowego i 10.000 zł – w kategorii wychowanie morskie studentów.

Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 24 maja w Dworze Artusa w Gdańsku.

Zanim jednak to nastąpi 22 maja 2015 roku, o godz. 15.00 w Spichlerzach Narodowego Muzeum Morskiego (Gdańsk, ul. Ołowianka 9-13) odbędą się prezentacje nominowanych w kategorii „Wychowanie Morskie Studentów”.

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty i wstęp na nie jest wolny.

Ubiegłoroczny konkurs wygrał Piotr Zieliński, student Wydziału Prawa i Administracji UG – zaszczytny tytuł gospodarza tegorocznej edycji konkursu przyjęły zatem władze Uniwersytetu Gdańskiego.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Na laureatów, czekają cenne nagrody. Zwycięzca konkursu – najlepszy student  Trójmiasta otrzyma także możliwość reprezentowania naszego regionu w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP – Primus Inter Pares.

Nagrody w konkursie
  • samochód osobowy – dla najzdolniejszego studenta
  • 12.000 zł - dla najlepszego koła naukowego,
  • 10.000 zł - w kategorii Wychowanie Morskie Studentów.

Harmonogram konkursu
  • 8 maja  – koniec etapu eliminacji uczelnianych,
  • 18 maja – publiczna prezentacja nominowanych przed Kapitułą Konkursową, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,
  • 24 maja – gala konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, Dwór Artusa w Gdańsku.

Organizatorzy konkursu
Stowarzyszenie Czerwonej Róży, przy współudziale szkół wyższych województwa pomorskiego

Gospodarz Konkursu Czerwonej Róży 2015
Uniwersytet Gdański

Historia konkursu
Statuetka „Czerwonej Róży” trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów od ponad 50 lat. Stowarzyszenie Czerwonej Róży powstało w legendarnym klubie Studentów Wybrzeża Żak. Nagrodę Czerwonej Róży wręczano początkowo poetom, pisarzom, a później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami. Po pewnym czasie konkurs zniknął, miał w swojej historii przerwę, ale w 1999 roku udało się go reaktywować.  Wśród dotychczasowych laureatów Konkursu jest wielu przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, m.in.: prof. Jerzy Treder, Stefan Rojewski, prof. Anna Zielińska-Głębocka, Jarosław Szczukowski, Agnieszka Kminikowska, Adrian Kosowski, Tomasz Snarski, Piotr Zieliński, a także koła naukowe Etnologów oraz Strateg.

Uczestnicy Konkursu, nominowani przez swoje uczelnie:

Kategoria "Najlepszy Student"
  • Maria Rzemykowska, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
  • Paweł Górecki, Akademia Morska w Gdyni
  • Szymon Stec, Akademia Muzyczna w Gdańsku
  • Tomasz Surowiec, Akademia Pomorska w Słupsku
  • Anna Ussorowska, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
  • Gabrielle Karpinsky, Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Agnieszka Kalinowska, Politechnika Gdańska
  • Anna Mickiewicz, Uniwersytet Gdański

Kategoria "Najlepsze Koło Naukowe"
  • Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni