fbpx Spotkanie Uniwersyteckiej Komisji Nauki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie Uniwersyteckiej Komisji Nauki

Ponad dwudziestu Prorektorów właściwych ds. Nauki z Uniwersytetów z całej Polski, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych oraz Narodowego Centrum Nauki spotkają się w Uniwersytecie Gdańskim w dniach 11 – 14 czerwca.
Tematami obrad będą m.in.:
- procedury nadawania stopni i tytułów naukowych
- zmiany w zasadach kompleksowej oceny jednostek naukowych
- finansowanie badań i utrzymanie infrastruktury
- zmiany w procedurach składania projektów naukowych.

Uniwersytecka Komisja Nauki została przekształcona w 2011 roku z powołanej przez Konferencję Rektorów Uniwersytetów Polskich w 2001 roku - Uniwersyteckiej Komisji Programów Międzynarodowych (UKProM). W kadencji 2012 – 2016 przewodniczącym UKN jest prof. Ryszard Dębicki, Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej z Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Wiceprzewodniczącymi są: prof. Beata Godlewska-Żyłkiewicz - Prorektor ds. Nauki i Kontaktów z Zagranicą z Uniwersytetu w Białymstoku oraz prof. Grzegorz Węgrzyn, Prorektor ds. Nauki z Uniwersytetu Gdańskiego.
UKN
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz