fbpx Informacja w sprawie rekrutacji kandydatów z Ukrainy | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Informacja w sprawie rekrutacji kandydatów z Ukrainy

Informujemy, że rozpowszechniane na stronach internetowych gazety VIDIA, gazety dla Ukraińców w Polsce „NASZ WYBIR” oraz innych portalach internetowych informacje na temat rzekomych możliwości nieodpłatnego studiowania na Uniwersytecie Gdańskim przez obywateli Ukrainy, są nieprawdziwe. Kandydaci z Ukrainy mogą podejmować studia na Uniwersytecie Gdańskim na takich samych zasadach, jak obywatele krajów spoza Unii Europejskiej, a zatem są to studia odpłatne. Nie płacą wyłącznie osoby posiadające tzw. Kartę Polaka lub kierowane przez Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako stypendyści rządu.

Przypominamy, że Uniwersytet Gdański przeprowadził jednorazową akcję pomocy dla obywateli Ukrainy w roku akademickim 2014/2015, w ramach której na bezpłatne studia dostało się 15 osób. W roku akademickim 2015/2016 finansowe możliwości Uczelni w tym zakresie się wyczerpały.

Prof. UG dr hab. Józef Arno Włodarski
Prorektor ds. Studenckich