fbpx Inauguracja działalności studiów Ryzyko w finansach i ubezpieczeniach – z programowaniem i analizą danych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG startują od października tego roku, studia podyplomowe "Ryzyko w finansach i ubezpieczeniach - z programowaniem i analizą danych", organizowane z pracodawcami z branży IT. Na 17 pażdziernika zaplanowano oficjalną uroczystość inauguracji działalności studiów.

Program studiów powstał we współpracy z firmą Misys Global Limited, specjalizującą się w oprogramowaniu do zarządzania ryzykiem finansowym dla sektora bankowego na całym świecie oraz z firmą Atena Usługi Finansowe i Informatyczne projektującą i wdrażającą kompleksowe systemy informatyczne dla biznesu, w tym dla sektora ubezpieczeniowego. Pracownicy tych firm poprowadzą również warsztaty z instrumentów finansowych i ubezpieczeń.

Absolwent studiów otrzymuje specjalistyczną wiedzę i nabywa umiejętności w zakresie analizy instrumentów finansowych i ubezpieczeniowych, między innymi pod kątem ryzyka, z wykorzystaniem narzędzi informatycznych i statystycznych.

Więcej: https://mat.ug.edu.pl/studia/podyplomowe/ryzyko-finans-ubezp/opis-studiow/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz