fbpx Wykłady dr Anny Panasiuk-Chodnickiej w Chile | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wykłady dr Anny Panasiuk-Chodnickiej w Chile

Dr Anna Panasiuk-Chodnicka z Zakładu Badań Planktonu Morskiego Instytutu Oceanografii została powołana na stanowisko eksperta w Unii Europejskiej ds. Żywych Zasobów Morskich Antarktyki.

W najbliższym czasie, jako ekspert, będzie uczestniczyła między innymi w spotkaniach XXXIV Komitetu Naukowego CCAMLR oraz w XXXIV obradach Komisji do Spraw Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki, które odbędą się w Hobart (Australia) w dniach 19-30 października.

Konwencja o Zachowaniu Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (Convention for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources - CCAMLR) weszła w życie w 1982 roku, jako część systemu Układu Antarktycznego. Głównym celem Konwencji jest ochrona środowiska naturalnego i zachowanie integralności ekosystemu mórz otaczających Antarktydę.

Dr Anna Panasiuk-Chodnicka z Zakładu Badań Planktonu Morskiego Instytutu Oceanografii została także zaproszona do wygłoszenia dwóch wykładów o tematyce polarnej w dwóch morskich instytutach chilijskich, w tym na Uniwersytecie w Valparaiso:
  • Natural and anthropogenic changes in the Antarctic ecosystem with a special focus on krill w Montemar Institute of Marine Biology, University of Valparaiso,
  • Krill - the factor that drives Antarctic ecosystem, science and fisheries w The Undersecretary of Fisheries and Aquaculture (SUBPESCA), Government of Chile.
Dr Anna Panasiuk-ChodnickaDr Anna Panasiuk-ChodnickaDr Anna Panasiuk-ChodnickaDr Anna Panasiuk-Chodnicka
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz