fbpx Grant dla UG w ramach programu „Mobilność Plus – IV edycja programu” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Grant dla UG w ramach programu „Mobilność Plus – IV edycja programu”

Dr Michał Grzegorz Studziński z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego uzyskał dofinansowanie w latach 2016 – 2018 w ramach grantu w programie ministra nauki i szkolnictwa wyższego „Mobilność Plus – IV edycja programu”. Na  liście 65. wniosków rekomendowanych do finansowania jest to jedyny wniosek z UG.

Program umożliwia udział w badaniach naukowych w renomowanym zagranicznym ośrodku naukowym pod opieką wybitnych badaczy o międzynarodowym autorytecie. Młodzi naukowcy, w tym uczestnicy studiów doktoranckich, mają szansę na zdobycie finansowania trwającego od 6 do 36 miesięcy. W ramach programu finansowane są: pobyt uczestnika w zagranicznym ośrodku naukowym, pobyt za granicą małżonka i/lub niepełnoletnich dzieci oraz koszty ich podróży między miejscem zamieszkania a miejscowością, w której znajduje się ośrodek badawczy.

(taz)

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski