fbpx Profesor Maciej Michalski w Radzie Naukowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Profesor Maciej Michalski w Radzie Naukowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Profesor Maciej Michalski zastępca dyrektora ds. nauki w Instytucie Filologii Polskiej oraz kierownik Katedry Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego jest jedynym polonistą i jedynym przedstawicielem gdańskiego środowiska naukowego powołanym do Rady Naukowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej .

Rada Naukowa jest organem doradczym dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (CKE). Do je j zadań należy m.in. opiniowanie planów Komisji przygotowanych przez dyrektora CKE oraz wnioskowanie o podjęcie prac badawczych oraz ewaluacyjnych. W skład Rady Naukowej CKE weszli wybitni przedstawiciele świata polskiej nauki, reprezentujący różnorodne dziedziny wiedzy, posiadający ogromy dorobek naukowy i organizacyjny oraz przewodniczący lub czynnie uczestniczący w pracach znamienitych instytucji krajowych oraz zagranicznych, profesorowie: Jolanta Choińska-Mika, Hanna Komorowska-Janowska, Krzysztof Konarzewski, Stefan M. Kwiatkowski, Zbigniew Marciniak, Maciej Michalski, Tadeusz Mosiek, Andrzej Sękowski, Krzysztof Spalik, Maria Krystyna Szmigel, Robert Zakrzewski.

Posiedzenie inauguracyjne Rady Naukowej odbędzie się 21 października 2015 r.

Panu Profesorowi Maciejowi Michalskiemu serdecznie gratulujemy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski