fbpx Prof. Waldemar Ossowski dyrektorem MHMG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Prof. Waldemar Ossowski dyrektorem MHMG

Pracownicy Muzeum Historycznego Miasta Gdańska oraz pani Anna Czekanowicz-Drążewska, Dyrektor Biura Prezydenta Miasta ds. Kultury przywitali 4 listopada 2015 r., na spotkaniu w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, nowo powołanego Dyrektora Muzeum - Pana Waldemara Ossowskiego.

Prof. UG, dr hab. Waldemar Ossowski jest z wykształcenia archeologiem. Przez ostatnie dwadzieścia lat pracował w Narodowym Muzeum Morskim jako zastępca kierownika Działu Badań Podwodnych. Naukowo zajmuje się nie tylko tematyką archeologii morskiej, lecz także badaniami łodzi i statków, dziejami żeglugi i morskim dziedzictwem Gdańska. Jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Archeologii i Etnologii Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Źródło:
strona WWW Muzeum Historycznego Miasta Gdańska
(tamże linki do biogramu i wywiadu z prof. Ossowskim)

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski