fbpx Profesor Marcin Zieleniecki wiceministrem pracy | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Profesor Marcin Zieleniecki wiceministrem pracy

19 listopada 2015 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała prof. UG dr hab. Marcina Zielenieckiego zatrudnionego w Katedrze Prawa Pracy na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Profesor Marcin Zieleniecki jest specjalistą z zakresu prawa zabezpieczenia społecznego, w tym ubezpieczeń społecznych. Już wcześniej angażował się w życie publiczne i społeczne. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego oraz Rady Ubezpieczonych przy Rzeczniku Ubezpieczonych. Przez wiele lat był członkiem Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie odpowiedzialny za ubezpieczenia społeczne oraz koordynację systemów zabezpieczenia społecznego.

Profesor Marcin Zieleniecki
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski