fbpx Wizyta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wizyta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na Uniwersytecie Gdańskim

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Uniwersytet Gdański w ramach wizyty w Trójmieście. Wicepremier Jarosław Gowin przyjechał na Zjazd Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, który odbywa się w Akademii Morskiej w Gdyni w dniach 7-8 grudnia 2015 r.

Na Uniwersytecie Gdańskim spotkał się z JM Rektorem Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernardem Lammkiem, Prorektorem ds. Nauki prof. Grzegorzem Węgrzynem i Kanclerzem uczelni prof. Jerzym Gwizdałą.

- Mam nadzieję, że najbliższe lata będą czasem pogłębionego dialogu ze środowiskiem uczelni wyższych. Uniwersytet Gdański jest wiodącym ośrodkiem akademickim w Polsce. Wizyta i rozmowa z tak znakomitymi przedstawicielami uczelni była dla mnie bardzo ważna. Przyjechałem do Trójmiasta przede wszystkim, aby się uczyć i konfrontować plany Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z oczekiwaniami rektorów i środowiska akademickiego – powiedział Wicepremier Jarosław Gowin.

- Wizyta Pana Wicepremiera Jarosława Gowina była dla nas bardzo ważna. Pan Wicepremier rozpoczyna swoje urzędowanie jako Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, niezwykle istotna jest zatem rozmowa oraz wymiana opinii i poglądów w kontekście wzajemnych oczekiwań i planów na przyszłość dotyczących szkolnictwa wyższego – podsumował Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernard Lammek.

Była to druga wizyta Wicepremiera Jarosława Gowina na Uniwersytecie Gdańskim, pierwsza miała miejsce, kiedy był Ministrem Sprawiedliwości.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG

Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski