fbpx Jubileusz 40-lecia pracy twórczej prof. Kazimierza Nowosielskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jubileusz 40-lecia pracy twórczej prof. Kazimierza Nowosielskiego

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Oddział Gdański Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zapraszają na spotkanie z

Kazimierzem Nowosielskim

z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej oraz na prezentację nowo wydanych książek: Przez Ojczyznę i dalej..., Szkice o literaturze i wartościach (Warszawa), Przykładanie ręki - zbiór poezji (Sopot)

15 grudnia, wtorek, godz. 18.00, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35 (Ratusz Staromiejski)

Profesor Kazimierz Nowosielski zatrudniony w Katedrze Historii Literatury na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego obchodzi zacny jubileusz, bo właśnie w tym roku mija lat czterdzieści od jego debiutu poetyckiego, którym był tomik „Miejsce na brzegu”. Od tego czasu Nowosielski opublikował kilkanaście tomików wierszy, uzyskał doktorat pod patronatem Marii Janion i habilitację w 1994 roku, służąc nauce humanistycznej swą pracą pedagogiczną, wspierając twórczością naszą literaturę, tradycję i kulturę. Jest autorem licznych szkiców i esejów o literaturze i sztuce nie unikał zaangażowania społecznego. Był pierwszym prezesem Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, który powstał w 1989 roku i do dzisiaj pełni w jego Zarządzie znaczącą funkcję. Jako poeta tłumaczony na angielski, rosyjski, słowacki, niemiecki i czeski jest laureatem wielu nagród i wyróżnień gdańskich, krajowych i międzynarodowych. Powołał, a także współredagował podziemne pismo „PODPUNKT”, a po okresie stanu wojennego kwartalnik „TYTUŁ”.

Biogram naukowy prof. dr. hab. Kazimierza Nowosielskiego.

prof. Kazimierz Nowisielski
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski