fbpx Pomorze Gdańskie Ptasią Autostradą | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Pomorze Gdańskie Ptasią Autostradą

Zachęcamy do pobierania i czytania broszury broszury informacyjnej o wędrówkach ptaków na Pomorzu Gdańskim, pt. "Pomorze Gdańskie Ptasią Autostradą", wydanej przez Fundację Akcja Bałtycka w ramach projektu "Pomorze Gdańskie Ptasią Autostradą - wydanie broszury informacyjnej", zrealizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Pomorskiego. Partnerem naukowym jest Stacja Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, partnerem wspierającym jest Stowarzyszenie Ochrony Sów, partnerem projektu jest Stowarzyszenie Obserwatorów Ptaków Wędrownych DRAPOLICZ.

Ze względu na swoją lokalizację Pomorze Gdańskie ma ogromne znaczenie dla ptaków wędrownych. Na polskim wybrzeżu Bałtyku krzyżują się dwa główne szlaki migracyjne: wschodni (jesienią – przez Azję Mniejszą do wschodniej Afryki) i zachodni (jesienią – przez kraje Europy Zachodniej i do zachodniej Afryki). Największe koncentracje wędrownych ptaków występują nad leżącymi wzdłuż tras przelotu mierzejami, będącymi swojego rodzaju korytarzami.

Broszura jest dostępna w wersji papierowej i elektronicznej.

Chętni do otrzymania broszury w wersji papierowej proszeni są o przysłanie na adres:
Biuro Fundacji Akcja Bałtycka
ul. A. Kordeckiego 14/17
81-210 Gdynia
koperty A4 z naklejonym znaczkiem o wartości 1,75 zł oraz wypisanym adresem odbiorcy.

Elektroniczna wersja broszury (pdf) znajduje się na stronie internetowej Fundacji Akcja Bałtycka.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski