fbpx RE: Ireneusz IREDYŃSKI | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

RE: Ireneusz IREDYŃSKI

Wydarzenia odbywające się z inicjatywy Pracowni Krytyki Artystycznej (Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego) we współpracy z Ośrodkiem Badań nad Polskim Dramatem Współczesnym (Instytut Badań Literackich PAN) oraz z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, przy udziale Teatru Wybrzeże oraz Klubu Żak, zatytułowane:

RE: Ireneusz IREDYŃSKI

PIĄTEK 15 stycznia 2016 r.

17:00, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski
Promocja książki Ireneusz Iredyński „Kreacja” z serii „Dramat polski. Reaktywacja” (Wydawnictwo IBL PAN)
Udział wezmą: Jacek Kopciński, Zbigniew Majchrowski, Antoni Pawlak, Jarosław Tumidajski

18:00, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski
Czytanie performatywne sztuki Ireneusza Iredyńskiego Męczeństwo z przymiarką w reżyserii Jarosława Tumidajskiego
Wystąpią aktorzy Teatru Wybrzeże: Magdalena Boć, Joanna Żóraw, Michał Kowalski, Maciej Szemiel

SOBOTA 16 stycznia 2016 r.

10:00 – 16:00, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski
Sympozjum Re: Ireneusz Iredyński

20:00, Czarna Sala im. Stanisława Hebanowskiego - Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Premiera sztuki Ireneusza Iredyńskiego Kreacja w reżyserii Jarosława Tumidajskiego

PONIEDZIAŁEK 25 stycznia 2016 r.

19:00, Klub ŻAK w Gdańsku – PC DRAMA
Czytanie dramatu Ireneusza Iredyńskiego „Terroryści” w reżyserii Adama Nalepy.
Wystąpią: Mirosław Baka, Piotr Domalewski, Krzysztof Gordon, Justyna Bartoszewicz, Marek Tynda oraz Mateusz Dzierżawski

Program sympozjum, szczegółowy program wszystkich wydarzeń oraz biogramy w załączeniu.

Ireneusz Iredyński
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski