fbpx Debata oksfordzka – studenci UG kontra studenci SGH | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Debata oksfordzka – studenci UG kontra studenci SGH

Czy powinno się obniżyć wiek emerytalny w Polsce? Czy jest to projekt, który przyniesie korzyści, czy zagrożenie? – na ten temat będą się spierać studenci Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Handlowej w czasie debaty oksfordzkiej, która odbędzie się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spotkanie poprowadzi były premier Jan Krzysztof Bielecki.

15 stycznia 2016 roku o godzinie 15.00 w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (Warszawa, ul. Książęca 4) odbędzie się debata oksfordzka na temat obniżenia wieku emerytalnego w Polsce, w której zmierzą się studenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Debatę poprowadzi były premier Jan Krzysztof Bielecki, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego.

Patronat nad wydarzeniem objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie a organizatorami debaty oksfordzkiej są Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Instytut Bankowości Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Studenckie Koło Naukowe Analiz Rynkowych SGH.

Wydarzenie ma charakter otwarty dla widzów. Wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Warto dodać, że jest to kolejne spotkanie związane z aktualnymi tematami społeczno-ekonomicznymi organizowane przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego w formule debaty oksfordzkiej. Ostatnia z nich pt. Czy należy pomagać frankowiczom?, odbyła się w październiku 2015 roku. W Radzie Mędrców zasiedli wówczas Maciej Grabowski (ówczesny minister środowiska), Mirosław Gronicki (były minister finansów) i Dariusz Filar (były członek Rady Polityki Pieniężnej), a debatę poprowadził Jan Krzysztof Bielecki.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski