fbpx „Prawo własności intelektualnej. Zarys wykładu” – nowa publikacja | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

„Prawo własności intelektualnej. Zarys wykładu” – nowa publikacja

Nakładem Wydawnictwa Wolters Kluwer ukazała się książka pt. „Prawo własności intelektualnej. Zarys wykładu” autorstwa dra Krzysztofa Czuba, Rzecznika Patentowego UG i adiunkta w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji. Publikacja jest przede wszystkim podręcznikiem akademickim, zawierającym jednak także elementy opracowania o charakterze naukowym. Może ona stanowić cenną pomoc dla pracowników Uniwersytetu w zakresie oceny potencjału twórczego oraz wyboru właściwego trybu ochrony tworzonych dóbr niematerialnych, w szczególności utworów, wynalazków, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, know-how, baz danych.

W książce przedstawiono zagadnienia dotyczące prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Autor przybliża systematykę prawa własności intelektualnej, omawia podstawowe definicje i przesłanki związane z ochroną dóbr niematerialnych, rodzaje praw chroniących takie dobra, tryby ochrony: krajowe, ponad- i międzynarodowe. Porusza także podstawowe zagadnienia procesowe dotyczące naruszeń praw własności intelektualnej.

Książka uzyskała rekomendacje: Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych oraz Prezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Prawo własności intelektualnej. Zarys wykładu
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski