fbpx Promocja książki 'Społeczeństwo genderowe' Michaela Kimmela | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Promocja książki 'Społeczeństwo genderowe' Michaela Kimmela

22 marca 2016 r. (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy na promocję książki "Społeczeństwo genderowe" Michaela Kimmela (Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 35, II p., świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście).

Wydawnictwo to jest jednym z najważniejszych podręczników gender studies, adresowanych nie tylko do studentów. Edukatorzy równościowi oraz szkolni nauczyciele i nauczycielki także znajdą w niej doskonały materiał do pracy z uczniami i uczennicami. Publikacja Kimmela, wielokrotnie wznawiana w różnych językach, nareszcie ukazała się w języku polskim w doskonałym opracowaniu naukowym dr Anny Kłonkowskiej.

Jakie są definicje kategorii gender? Jak postrzeganie płci zmieniało się na przestrzeni wieków? Do czego usiłuje nas przekonać Freudowska psychoanaliza? Kimmel pisze o wzorcach płciowych budowanych w rozmaitych wspólnotach, również poza zachodnim kręgiem kulturowym. Zwraca uwagę na profile edukacji, przekazy medialne oraz przemoc postrzeganą z perspektywy genderowej. Książka jest bogatym kompendium tematów dotyczących płci – biologicznej, kulturowej oraz rozpatrywanej poza tymi, nieco może anachronicznymi, kategoriami.

Spotkanie z udziałem dr Anny Kłonkowskiej z Uniwersytetu Gdańskiego poprowadzą Julia Gierczak i Damian Muszyński. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwy zakup książki w cenie promocyjnej 75,00 złotych. Zwyczajowa cena publikacji to 98,70 złotych: http://kiw.ug.edu.pl/pl/socjologia/825-spoleczenstwo-genderowe.html

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski