fbpx Profesor Dariusz L. Szlachetko członkiem dwóch komitetów Polskiej Akademii Nauk | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Profesor Dariusz L. Szlachetko członkiem dwóch komitetów Polskiej Akademii Nauk

Prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko został wybrany członkiem dwóch komitetów Polskiej Akademii Nauk

• Komitetu Biologii Organizmalnej
  • Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej.

Dariusz L. Szlachetko (ur. w 1961) – - profesor zwyczajny (od 2001 r.), kierownik Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii UG (od 1998 r.), dziekan Wydziału Biologii UG (2008-2016 r.), stypendysta Fundacji Aleksandra von Humboldta (2001 i 2005 r.), autor lub współautor ponad 400 publikacji naukowych, w tym ponad 30 monografii, poświęconych taksonomii i filogenezie roślin (Orchidaceae), opracował florę storczykowatych kilkunastu krajów afrykańskich i południowoamerykańskich, wypromował 18 doktorów, odbył ponad 20 wypraw badawczych do krajów tropikalnych oraz ponad 70 długoterminowych wyjazdów badawczych do instytucji botanicznych obu Ameryk i Europy.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski