fbpx „Zielony Laur” Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” dla Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet Gdański został wyróżniony nagrodą Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” – „Zielony Laur” – za stworzenie nowoczesnego kompleksu badawczego i realizację prac naukowych na rzecz Bałtyku.

Laureatami statuetek „Zielony Laur” zostają przedsiębiorstwa, instytucje i jednostki samorządowe, które w sposób istotny przyczyniły się do propagowania ekorozwoju oraz wdrażały nowatorskie rozwiązania przy realizowaniu inwestycji ekologicznych. Konkurs organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Ekorozwój pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz Przewodniczącego Konwentu Prezesów Wojewódzkich Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W tym roku konkurs „Zielony Laur” odbył się po raz jedenasty. Nagrodzono 14 laureatów w 3 kategoriach: Firmy i Instytucje, Samorząd, Nagrody indywidualne. W kategorii Firmy i Instytucje wyróżniono Uniwersytet Gdański za „stworzenie nowoczesnego kompleksu badawczego i realizację prac naukowych na rzecz Bałtyku”.

Konkurs kierowany jest do samorządów, organizacji, firm, a także pojedynczych osób zajmujących się realizacją przedsięwzięć ekologicznych. Jego celem jest promowanie ekorozwoju poprzez nagradzanie najlepszych inwestycji i przedsięwzięć gospodarczych przyczyniających się zarówno do poprawy warunków życia, jak i stanu środowiska naturalnego.

XI Gala wręczenia nagród „Zielony Laur” odbyła się 6 kwietnia 2016 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica PAN w Warszawie. Statuetki wręczali: Minister Środowiska – Profesor Jan Szyszko, Przewodniczący Senackiej Komisji Środowiska – Zdzisław Pupa, Zastępcy Przewodniczącego Senackiej Komisji Środowiska – Profesor Jadwiga Rotnicka oraz Alicja Zając, Prezydent i Prezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” – Krzysztof Zaręba i Przewodniczący Kapituły Zielonego Lauru – Profesor Marek Gromiec.

Więcej informacji o Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” i konkursie „Zielony Laur” znajduje się na stronie www.pige.org.pl.

PDF icon xi_zielony_laur.pdf186.33 KB
PDF icon zielony_laur_2015_laureaci.pdf217.37 KB