fbpx Business Day | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Business Day

10 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Handlowych w Sopocie odbyła się pilotażowa edycja imprezy pod nazwą „Business Day”. Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, a jego tematem przewodnim była szeroko pojęta tematyka e-bankowości.

Impreza skierowana była do uczniów klas o profilu ekonomicznym. Jej celem było przybliżenie młodzieży tematu e-bankowości, a także zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa z nim związanymi. Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Podczas pierwszej z nich uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną obu wydziałów oraz mieli okazję posłuchać wykładu mgra Adama Borodo. Druga część - praktyczna - polegała na pracy w grupach. Jednym z zadań przygotowanych przez mgra Adama Borodo było zaprojektowanie usługi bankowości elektronicznej, która, zdaniem uczniów, będzie innowacją w bankowości. Jak okazało się podczas prezentacji prac wszystkich zespołów, uczniowie przy tym zadaniu wykazali się niezwykłą kreatywnością. Najlepszy zespół otrzymał z rąk przedstawicieli władz obu wydziałów upominki.

W pierwszej edycji „Business Day” udział wzięli uczniowie trzech klas, łącznie około 40 osób. Po wakacyjnej przerwie planowana jest organizacja kolejnych wydarzeń pod nazwą „Business Day”, głównie w ponadgimnazjalnych szkołach profilowanych.

Julia Bereszczyńska

Fot. Andrzej Żurawik

Business Day 1Business Day 2Business Day 3Business Day 4Business Day 5Business Day 6Business Day 7Business Day 8Business Day 9Business Day 10Business Day 11
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski