fbpx Zakończenie II edycji zajęć Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

31 maja 2016 roku na Wydziale Zarządzania odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Uniwersytecie Gdańskim. Zajęcia obejmujące cykl sześciu spotkań odbyły się od 15 marca do 31 maja 2016 r.

W letnim semestrze nasi najmłodsi studenci uczestniczyli w wykładach i warsztatach zatytułowanych: Marketing internetowy, Rola banku w gospodarce, Idealny lider grupy – to ja!, Ekologiczny znaczy trendy, Czarodziejski młynek do pomnażania pieniędzy oraz Podziwiane firmy świata. Rodzice i opiekunowie mieli możliwość wzięcia udziału w odbywających się równolegle wykładach dla dorosłych, poświęconych m.in. nowoczesnej edukacji, negocjacjom pomiędzy rodzicem a dzieckiem prowadzonym w formie kreatywnego dialogu czy metodom wspierania miękkich kompetencji dziecka. Pozostałe wykłady dla rodziców poświęcone były aspektom ekonomicznym oraz dotyczyły wpływu mediów masowych na rozwój osobowy dziecka.

Zajęcia dla dzieci poprowadzili wykładowcy Wydziału Zarządzania: dr Anna Dziadkiewicz, dr Julia Koralun-Bereźnicka, dr Agnieszka Pobłocka, dr Krzysztof Szczepaniak, dr Mariusz Chmielewski oraz mgr Agata Rudnik z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Wykłady dla rodziców i opiekunów poprowadzili wykładowcy Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Ekonomicznego UG: dr Natasza Kosakowska-Berezecka, dr Adam Jagiełło-Rusiłowski, prof. UG dr hab. Anna Zawadzka oraz mgr Agata Olechnowicz.

Podczas ostatnich zajęć 31 maja studenci rozwiązywali test z wiedzy ekonomicznej. Z przyjemnością ogłaszamy, iż laureatami drugiej edycji EUD w UG i zdobywcami cennych nagród zostali:

Kuba Koszewski

Ignacy Rojek

Alex Barczak

Serdecznie gratulujemy! Ostatni laureat – Alex Barczak – jest podwójnym zwycięzcą, był bowiem laureatem również I edycji.

Przedsięwzięcie będzie kontynuowane w zimowym semestrze kolejnego roku akademickiego. Zapisy do trzeciej edycji EUD w UG odbędą się we wrześniu 2016 roku poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie internetowej www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Szczegółowe informacje o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, harmonogram zajęć dla dzieci i dla rodziców, galerie zdjęć oraz filmy z pierwszej i drugiej edycji EUD w UG są dostępne na stronie internetowej www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

dr Sabina Nowak
Opiekun lokalny EUD w UG
Wydział Zarządzania UG
Katedra Ekonometrii

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy jest ogólnopolskim projektem polegającym na edukacji ekonomicznej uczniów 5. i 6. klas szkół podstawowych. Przedsięwzięcie jest współorganizowane przez wiodące ośrodki akademickie, Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz partnera strategicznego – Narodowy Bank Polski. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej.

eud 1eud 2eud 3eud 4eud 5eud 6eud 7eud 8eud 9
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski