fbpx ProMYK 2016 – nagroda dla Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

ProMYK 2016 – nagroda dla Uniwersytetu Gdańskiego

Dni Mózgu 2016 w Trójmieście” – projekt promocyjno-edukacyjny realizowany na Uniwersytecie Gdańskim w ramach Światowego Tygodnia Mózgu przez Wydział Biologii UG – otrzymał wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” – ProMYKi 2016. Nagrodę przyznano w kategorii „najlepszy projekt promujący naukę i uczelnię”. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego za akcję promującą 200-lecie uczelni.

ProMyki – konkurs organizowany od sześciu lat przez Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” na najlepszy projekt lub działanie  promujące naukę/uczelnie  oraz na najlepszy projekt w obszarze nowych mediów – to wydarzenie szczególne. Stowarzyszenie zrzesza bowiem największe publiczne i niepubliczne szkoły wyższe w Polsce – jest to zatem jedna z najważniejszych, branżowych nagród. W jury zasiadają przedstawiciele PR, uczelni i Stowarzyszenia.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 14 projektów z uczelni w całej Polsce. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: Promocja nauki/uczelni oraz Nowe Media – ta druga nagroda nosi imię Andrzeja Sołtysiaka, wieloletniego administratora projektów internetowych PRom-u.

Wyróżnienie dla Uniwersytetu Gdańskiego przyznano za projekt realizowany przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego – Dni Mózgu 2016 w Trójmieście. Koordynatorem projektu jest dr Wojciech Glac. To coroczna akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), której celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Projekt każdego roku gromadzi coraz większą liczbę osób zainteresowanych budową i funkcjonowaniem mózgu, a także poznaniem warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów. Dzięki przystępnemu językowi zarówno wykładów, jak i warsztatów uczestnicy mogą zetknąć się z najnowszymi osiągnięciami nauki i medycyny w dziecinie badań nad mózgiem. W edycji 2016 roku udział  wzięło ponad 3000 osób od najmłodszych dzieci po seniorów. Tajemnicą tak dużej frekwencji jest formuła wydarzenia, zakładająca możliwość doświadczalnego udziału w warsztatach i prezentacjach (wszystkiego można dotknąć, obejrzeć i przekonać się, jak działa).

Nagrody zostały wręczone w czasie tegorocznej konferencji „PRom” w dniach 19-22 czerwca zatytułowanej „Zrozumieć młodych i nowe media, czyli radykalnie praktyczne podejście do komunikacji uczelni”, którą we współpracy ze Stowarzyszeniem zorganizowała Akademia Leona Koźmińskiego.

Nagrodę w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego odebrała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG.

Sponsorzy konkursu:

• Centrum EFEKTY
  • GoldenLine i GazetaPraca.pl
  • Brainly

Zwycięzcy otrzymali łącznie 54 tysiące złotych  na realizację akcji reklamowych na portalach sponsorów.

Kategoria: „Najlepszy projekt lub działanie  promujące naukę/uczelnie”

Zwycięzca konkursu – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego –  projekt 200 lat SGGW

Wyróżnienie – Uniwersytet Gdański za projekt  „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”.

Kategoria „Działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów”– nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka

Zwycięzca konkursu – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – projekt „Nowe media jako narzędzia wspierające komunikację i internacjonalizację”.

Wyróżnienie zdobył również Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach za projekt „Nowe media w szkolnictwie wyższym – wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy uczelniami z całego świata

Wszystkie projekty były oceniane przez jury w składzie:

• Marek Zimnak, przewodniczący jury, Prezes Zarządu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”
  • Piotr Czarnowski, FirstPR
  • Bartosz Dembiński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  • Wojciech Zalewski, Wyższa Szkoła Logistyki
  • Marcin Witkowski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Informacje o konkursie i stowarzyszeniu na stronie: http://www.prom.edu.pl/pl/

Fot. Archiwum UG 1Fot. Archiwum UG 2
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski