fbpx Profesor Sławomir Steinborn sędzią Sądu Apelacyjnego w Gdańsku | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Profesor Sławomir Steinborn sędzią Sądu Apelacyjnego w Gdańsku

Wśród powołanych 27 czerwca 2016 r. przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Apelacyjnego znalazł się prof. UG dr hab. Sławomir Steinborn, kierownik Katedry Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki.

Jak wskazano w uzasadnieniu uchwały Krajowej Rady Sądownictwa z 22 marca 2016 r. "O przedstawieniu Prezydentowi RP kandydatury S. Steinborna zadecydował całokształt sprawy, w szczególności bogaty dorobek naukowo-dydaktyczny, bardzo dobra ocena kwalifikacyjna, rekomendacje i wyrózniające oceny służbowe, oceny bardzo dobre na dyplomie ukończenia studiów i z egzaminu sędziowskiego, a także jednogłośne poparcie Kolegium Sądu Apelacyjnego w Gdańsku i najwyższe poparcie sędziów Apelacji Gdańskiej".

Profesor Steinborn orzekać będzie w Wydziale II Karnym Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Oficjalny komunikat na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości

Sławomir Steinborn