fbpx Sezon rehabilitacji fok pospolitych rozpoczęty | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sezon rehabilitacji fok pospolitych rozpoczęty

10 lipca 2016 r. o godzinie 15:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o malutkiej foce leżącej na plaży w Helu przy wejściu 64. Na miejsce niezwłocznie ruszyli pracownicy Stacji Morskiej. Po krótkich poszukiwaniach, odnaleźli oni szczenię foki pospolitej (Phoca vitulina) przy której czuwali turyści zgłaszający obserwację.

Po przewiezieniu foki do Stacji Morskiej w Helu natychmiast przeprowadzono podstawowe badania oraz przeprowadzono konsultację weterynaryjną. Samczyk waży tylko 10,6 kg przy długości ciała 96 cm. Wyniki badania krwi wskazują na umiarkowaną infekcję, foka jest osłabiona, a jej małe ciałko pokryte jest licznymi powierzchownymi rankami. Wdrożono odpowiednie leczenie farmakologiczne oraz dietę, aby szczenię jak najszybciej odzyskało siły.

Źródło: https://www.facebook.com/Fokarium/

Phoca vitulina 1Phoca vitulina 2