fbpx Academic writing - kurs doskonalenia umiejętności pisania tekstów akademickich dla pracowników UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Jego Magnificencja Rektor UG dr hab. Jerzy Gwizdała - profesor nadzwyczajny, zaprasza  pracowników Uniwersytetu Gdańskiego  do wzięcia udziału w kursie doskonalenia umiejętności pisania tekstów akademickich w języku angielskim. Kurs został przygotowany przez pracowników Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

CELE KURSU

• wykształcenie umiejętności w zakresie pisania tekstów naukowych w języku angielskim, zgodnie z najlepszymi standardami anglojęzycznymi;
  • wzmocnienie praktyki formułowania wywodu akademickiego, zgodnie z konwencjami anglosaskimi, na różnych poziomach tekstowych (zdanie-akapit-tekst);
  • przedstawienie „know how” podnoszącego kompetencje samodzielnej pracy nad tekstami naukowymi w języku angielskim (korpusy – AWL, słowniki, bazy danych, wytyczne bibliograficzne);
  • omówienie stylistyki abstraktu, definicji, propozycji wydawniczych i prowadzenia korespondencji z wydawcą w języku angielskim (case studies);
  • omówienie procesu wydawniczego, ze szczególnym uwzględnieniem recenzji;
  • omówienie kwestii związanych z tłumaczeniem testów naukowych na język angielski.

ORGANIZACJA KURSU

• Typ kursu: semestralny, obejmujący 44 godziny (w tym 12 godzin wykładów i 32 godzin ćwiczeń)
  • Czas trwania kursu: marzec 2017 – maj 2017
  • Terminy spotkań: wtorki w godzinach 15.30 do 18.45 (dwa bloki zajęć po 1,5 godziny)
  • Miejsce spotkań: Rektorat UG, ul. Bażyńskiego 8, sala nr 411

PROGRAM KURSU w załączniku

PROWADZĄCY

Kurs poprowadzą pracownicy z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG, którzy specjalizują się w nauczaniu języka pisanego akademickiego, publikują w czołowych czasopismach w swoich dyscyplinach, działają w redakcjach czasopism oraz są redaktorami tomów monograficznych w języku angielskim, a także wybitni specjaliści z różnych wydziałów UG posiadających bogate doświadczenie w publikowaniu, redagowaniu oraz recenzowaniu tekstów  w języku angielskim w swojej dziedzinie naukowej.

• Warunki przyjęcia: Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
  • Zasady naboru: kolejność zgłoszeń
  • Limit miejsc: 20 osób
  • Zapisy: Instytut Anglistyki i Amerykanistyki UG tel. +58 523 30 49  e-mail: hanna.niznik@ug.edu.pl
  • Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (w załączniku do pobrania) proszę zeskanować i przesłać na powyższy adres mailowy:

OPŁATY

Opłata za kurs wynosi: 1.100 zł. W przypadku pracowników zatrudnionych na Uniwersytecie Gdańskim na umowę o pracę, kurs zostanie w 50% dofinansowany ze środków Rektora UG.

Płatność na konto: Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego: Nr konta: 69 10901098 0000 0000 09015841 Bank Zachodni WBK S.A. I/O Gdańsk z dopiskiem: Academic writing

PDF icon Program kursu205.04 KB
Microsoft Office document icon Formularz zgłoszeniowy36.5 KB