fbpx Dr Bożena Nejman-Faleńczyk finalistką 17. edycji Nagród Naukowych POLITYKI | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dr Bożena Nejman-Faleńczyk finalistką 17. edycji Nagród Naukowych POLITYKI

W 17. edycji Nagród Naukowych POLITYKI wzięło udział kilkuset młodych naukowców. Wyłoniono 15. finalistów.

Wśród nich - w kategorii "Nauki o życiu" - jednym z czterech finalistów jest dr Bożena Nejman-Faleńczyk (biologia medyczna) z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Przed finalistami tegorocznej edycji Nagród Naukowych POLITYKI jeszcze jeden etap, podczas którego zostanie wyłonionych pięciu laureatów. Wybierze ich Kapituła Społeczna, której członkowie – osobistości życia publicznego – mają za zadanie wskazać te osoby, które ich zdaniem najlepiej łączą osiągnięcia naukowe ze zdolnością upowszechniania i promocji nauki. Zależy redakcji bowiem, by komunikat o tym, że nauka jest ważna, a kariera naukowa może być fascynująca, wybrzmiał pełnym głosem. A głos laureatów jest najbardziej wiarygodny.

Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone podczas uroczystości wręczenia nagród 22 października 2017 r. Laureaci odbiorą stypendia w wysokości 20 tys. zł, pozostali finaliści otrzymają po 5 tys. zł. Dotychczas nagrodzono 272 osoby, przekazując im 6 mln 112 tys. zł.

Źródło: www.polityka.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski