fbpx Gdański Salon Maturzystów 2017 na Uniwersytecie Gdańskim 28 i 29 września 2017 r. | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

gdański salon maturzystów

Po raz jedenasty Uniwersytet Gdański jest gospodarzem Gdańskiego Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY, imprezy adresowanej do maturzystów ze szkół województwa pomorskiego, których wiosną przyszłego roku czekają egzaminy maturalne.

Jak przygotować się do matury? Który kierunek studiów daje najlepsze perspektywy? W jaki sposób mądrze poruszać się po rynku pracy? Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań maturzyści uzyskali podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów 2017, który od 28 września 2017 r. odbywa się na Wydziale Prawa i Administracji UG (Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6).

Salon Maturzystów to największa impreza edukacyjno-informacyjna tego typu w kraju, podczas której maturzyści mają możliwość porozmawiania z przedstawicielami uczelni z całego kraju, poznania oferty szkół wyższych, zapoznania się z nowymi kierunkami i warunkami studiowania oraz uzyskania informacji na temat perspektyw zatrudnienia na rynku pracy.

Osoby, które zdecydują się odwiedzić gdański salon mogą skorzystać z konsultacji doradców zawodowych i wziąć udział w licznych warsztatach. Podczas imprezy tradycyjnie już działa punkt konsultacyjny gdańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, w którym uczniowie mogą zrobić testy kompetencji i porozmawiać z doradcami na temat swoich planów na przyszłość.

Eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku przygotowali wykłady dla uczniów, podczas których przekazują im informacje o procedurach i wymaganiach związanych z przyszłoroczną maturą.

W ramach imprezy zaplanowano również wykład Dariusza Kulmy, twórcy fanpage’a „Jak zdać maturę z matematyki?”, który radzi młodym ludziom, co zrobić, żeby ułatwić sobie przygotowania do egzaminu z przedmiotu, który tradycyjnie sprawia maturzystom najwięcej problemów.

Gdański Salon Maturzystów otwarty będzie dla zwiedzających również 29 września 2017 r. w godz. 8:30-14:30.

Program salonu dostępny jest na stronie www.salonmaturzystow.pl/2017/gdansk/program

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski