fbpx Human Resources w świecie korporacji - inspirujące warsztaty dla studentów | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Human Resources w świecie korporacji - inspirujące warsztaty dla studentów

HR to nie tylko dział w firmie, ale też rozwojowa branża – to tytuł kolejnych warsztatów dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowanych 27 listopada 2017r. w kompleksie biznesowym Alchemia w Gdańsku, którego deweloperem jest firma Torus. Przedstawiciele kół naukowych UG mieli okazję poznać od środka, podziwiane na co dzień z okien budynków kampusu Oliwa, międzynarodowe firmy z branży HR oraz Business Service Center firmy Kemira.

- Dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy sprawiły, że znaczenie branży Human Resources w ostatnich latach niesamowicie wzrosło. Firmy z branży HR to także atrakcyjni, często działający globalnie pracodawcy, tworzący ciekawe i perspektywiczne miejsca pracy.  W wybudowanych przez nas budynkach biurowych Alchemii swoje siedziby ma wiele firm z tego sektora, przede wszystkim zagranicznych korporacji, których środowisko pracy staramy się przybliżać na tego typu spotkaniach mówi Natalia Manuszewska z firmy Torus.

Podczas kolejnych warsztatów w kompleksie biznesowym Alchemia studenci mieli okazję poznać tajniki pracy specjalistów w branży human resources. Firmy zaprezentowały różne modele zarządzania firmą oraz możliwości wyboru ścieżki kariery zawodowej zarówno w zakresie specjalizacji jak i zarządzania zespołem. Studenci dowiedzieli się jaka jest różnica między pracą rekrutera a sourcera, jak wygląda taka praca od podszewki oraz jak wielka odpowiedzialność spoczywa na pracownikach doradzających innym firmom w zakresie zatrudniania wykwalifikowanych osób. Spotkanie, podzielone było na 3 części i odbywało się w biurach firm prowadzących warsztaty: Kemira, Alexander Mann Solutions i Manpower Group. W trakcie warsztatów przeprowadzone zostały prezentacje, quiz z nagrodami, a także oprowadzenie uczestników po przestrzeni biurowej powyższych firm.

Realizując warsztaty z zakresu HR dla naszych studentów mieliśmy w zamyśle zaprezentowanie im możliwości podjęcia pracy w międzynarodowych firmach sąsiadujących z naszym kampusem w Oliwie w branży, która wymaga różnorodnych kompetencji osobowościowych, wiedzy zdobytej podczas studiów na Uniwersytecie Gdańskim i umiejętności miękkich wyjaśnia Justyna Sikorska z Sekcji Promocji Uniwersytetu Gdańskiego.

Nadchodząca, kolejna edycja warsztatów wyprowadzi studentów na szerokie wody branży IT. Żacy będą mieli szansę poznać, jak dzięki nowoczesnej technologii można podbijać rynek. Projekt jest realizowany we współpracy z Urzędem Miasta Gdańsk w ramach projektu Study in Gdańsk.

Logotypy

KemiraAlexander Mann Solutions KemiraAlexander Mann Solutions Warsztaty HR w Alchemii
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska