fbpx Study in Pomorskie: Attracting Talents (SIPAT) | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Study in Pomorskie: Attracting Talents (SIPAT)

14 grudnia 2017 r. na Uniwersytecie Gdańskim odbyła się konferencja Study in Pomorskie: Attracting Talents (SIPAT), której celem była wymiana doświadczeń w zakresie internacjonalizacji i przyciągania talentu.

Inicjatywa Study in Pomorskie to porozumienie na rzecz umiędzynarodawiania pomorskich ośrodków akademickich i wzmocnienia konkurencyjności regionu, w którego skład wchodzi samorząd województwa pomorskiego oraz osiem uczelni, wśród których jest Uniwersytet Gdański.

Konferencję otworzył Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Piotr Stepnowski, a poprowadził kierownik International Office, dr Adam Jagiełło-Rusiłowski.

Prelekcje przebiegły wg następującego programu:

• potrzeby studentów zagranicznych na Pomorzu – wyniki badania OBIAS
  • dobre praktyki w zakresie umiędzynarodowienia kampusów – „internationalisation at home”
  • studium przypadku na podstawie wizyty studyjnej grupy SIP w Uniwersytecie Karola w Pradze – Dawid Spychała – Gdański Uniwersytet Medyczny
  • dekalog internacjonalizacji – Karolina Wysocka – Politechnika Gdańska
  • interkulturowa oprawa muzyczna (Akademia Muzyczna)
  • organizacja i zadania International Office w Polsce i Chinach – Jinsong Li (UG)
  • jakie rozwiązania z zagranicy chcieliby widzieć na swoich uczelniach nasi studenci z doświadczeniem studiów za granicą (GUMed, UG, AM)
  • obozy innowacyjności – przykład współpracy uczelni z pracodawcami – prezentacja zwycięskiej grupy studentów zagranicznych i polskich z uczelni SIP.

Owocem konferencji była szeroka wymiana doświadczeń i wypracowanie rekomendacji dla programu Study in Pomorskie w zakresie umiędzynarodawiania regionu. Pozwoli to na dalsze podnoszenie poziomu internacjonalizacji uczelni i jakości obsługi studentów zagranicznych.

Fot. International Office

sipat 1sipat 2sipat 3sipat 4sipat 5sipat 6sipat 7sipat 8sipat 9sipat 10sipat 11sipat 12sipat 13
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski