fbpx Wydział Oceanografii i Geografii UG uzyskał Akredytację Tutorską | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wydział Oceanografii i Geografii UG uzyskał Akredytację Tutorską

Wydział Oceanografii i Geografii UG został pierwszym w Polsce wydziałem, który uzyskał Akredytację Tutorską.

Dziewięciu aktywnych tutorów z wydziału wzięło udział w szkoleniu organizowanym przez Collegium Wratislawiense i uzyskało tytuł: Akredytowany Praktyk Tutoringu. Tym samym wydział został pierwszą w Polsce uczelnianą podstawową jednostką organizacyjną, która może się szczycić taką akredytacją.

Akredytowani tutorzy:

• dr Ewa Szymczak,
  • dr hab. Joanna Fac-Beneda, prof. nadzw.
  • dr hab. Urszula Janas, prof. nadzw.
  • dr hab. Anita Lewandowska, prof. nadzw.
  • dr Grażyna Chaberek-Karwacka
  • dr Mirosława Malinowska
  • dr Katarzyna Jereczek-Korzeniewska
  • dr hab. Lucyna Przybylska
  • dr Tomasz Zarzycki

Akredytacja Tutorska – Akredytowany Praktyk Tutoringu, jest autorskim programem kształcenia Collegium Wratislawiense, stanowiącym następny stopień w rozwoju kariery zawodowej tutorów. Program Akredytacji Tutorskiej odpowiada na zgłaszaną przez wielu tutorów,  absolwentów Szkół Tutorów i Praktyka Tutoringu,  potrzebę ustawicznego pogłębiania wiedzy i umiejętności tutorskich, przy jednoczesnym tworzeniu przestrzeni dla tutoringu na polskim rynku edukacyjnym. Program Akredytacji Tutorskiej to również proces wyznaczania standardów dla zawodu tutora.

Collegium Wratislaviense lest liderem wdrożeń programów tutoringowych w Polsce, posiada niekwestionowaną wiedzę i doświadczenie które pozwoliły na przygotowanie autorskiego, profesjonalnego programu rozwoju dla zawodu tutora. Jest największą szkołą, która rozpoczęła wdrażanie tutoringu w polskim systemie edukacyjnym.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski