fbpx Naukowcy z Uniwersytetu w Moguncji na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Naukowcy z Uniwersytetu w Moguncji na UG

10 maja 2018 r. prof. Piotr Stepnowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, spotkał się z wykładowcami Instytutu Nauk o Teatrze, Filmie i Badań Empirycznych nad Kulturą Uniwersytetu w Moguncji (Johannes Gutenberg Universität in Mainz). Prof. Michael Simon, dr Oliwia Murawska, dr Sandra Keßler i mgr Dominique Conte przebywali na UG w ramach projektu "Historia i rewitalizacja kultury kaszubskiej". Projekt ten typu „nauczanie poprzez badanie” („forschendes Lernen”) realizowany jest na kierunku antropologia kultury/etnografia w Moguncji (2018-2019) we współpracy z Instytutem Filologii Germańskiej UG (Pracownią Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza).

Od 5 do 12 maja 2018 r. polsko-niemiecka grupa wykładowców i studentów przeprowadzała badania terenowe i objazdy studyjne na Kaszubach i w Gdańsku. Jednym z punktów programu były warsztaty "Günter Grass a kaszubskość", które przygotowała dr Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk (IFG). W projekcie biorą udział studenci antropologii kultury z Moguncji oraz filologii germańskiej i etnofilologii kaszubskiej z UG, realizując własne projekty badawcze. W ramach projektu, którego wynikiem ma być wystawa i publikacja, dr Borzyszkowska przebywać będzie w semestrze zimowym 2018/19 jako visiting profesor na Uniwersytecie w Moguncji.

Więcej informacji o projekcie na stronie WWW Pracowni Badań nad Narracjami Pamięci Pogranicza UG

Uczeni z Moguncji
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski