fbpx Dr Joanna Puzyna-Chojka - pożegnanie | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dr Joanna Puzyna-Chojka - pożegnanie

28 czerwca 2018 roku zginęła tragicznie

Dr Joanna Puzyna-Chojka

dr Joanna Puzyna-Chojka

wykładowca w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk na Uniwersytecie Gdańskim, teatrolog, krytyk teatralny, animator kultury.

Była kierownikiem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, a także kierownikiem literackim i selekcjonerem Kaliskich Spotkań Teatralnych oraz kierownikiem literackim (2006-2008) i dyrektorem programowym (2009) Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni. Współtworzyła projekt Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W ostatnich latach pełniła funkcję dyrektora programowego Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie.

Autorka monografii Gra o zbawienie. O dramatach Tadeusza Słobodzianka, kilkuset artykułów poświęconych teatrowi, redaktorka czterech tomów zbiorowych. Publikowała między innymi na łamach „Teatru”, „Dialogu”, „Didaskaliów”, „Notatnika Teatralnego”, portalu Teatralny.pl, a także „Tygodnika Powszechnego” i trójmiejskiego dodatku „Gazety Wyborczej”.

Członkini Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych, reżyserka czytań performatywnych, znawczyni i popularyzatorka najnowszego dramatu. A przede wszystkim – nasza Wspaniała, Nieodżałowana Koleżanka.

Wyrazy współczucia rodzinie
oraz wszystkim bliskim, przyjaciołom i kolegom
składają

Rektor, Senat i społeczność akademicka
Uniwersytetu Gdańskiego

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 14 lipca 2018 r. na Cmentarzu Oliwskim. O 11:00 odprawiona zostanie msza święta w Kościele Cystersów w Gdańsku-Oliwie przy ul. Leśnej 5/6, o 12:30 pożegnanie w kaplicy, o 13:00 odprowadzenie na cmentarz.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski