fbpx Uniwersytet Gdański obecny w kolejnych rankingach THE 2019 by subject | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Uniwersytet Gdański obecny w kolejnych rankingach THE 2019 by subject

Po opublikowanych w połowie października 2018 roku wynikach rankingu Times Higher Education World University Rankings 2019 by subject - Social Sience, w którym Uniwersytet Gdański uplasował się na trzeciej pozycji wśród polskich uczelni, przyszła pora na publikację wyników rankingu w kolejnych dyscyplinach.

W kategorii Arts and Humanities 2019 Uniwersytet Gdański może poszczycić się również zajęciem 3 miejsca w gronie polskich uczelni, co przekłada się na miejsce w czwartej setce ogółem.

Z kolei w kategorii Life Sciences 2019 na tle innych polskich uczelni plasujemy się na pozycji czwartej (miejsce w szóstej setce wszystkich notowanych uczelni).

Każdy z rankingów uwzględnia 13 wskaźników na podstawie których bada się efektywność funkcjonowania uczelni.

Warto jednocześnie podkreślić, że Uniwersytet Gdański jest jedyną uczelnią z Pomorza notowaną w tych zestawieniach.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski