fbpx Pierwsza Rada Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Pierwsza Rada Uniwersytetu Gdańskiego

Senat Uniwersytetu Gdańskiego na posiedzeniu 28 lutego 2019 roku wybrał pierwszą Radę Uczelni (Uchwała nr 10/19 Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 28 lutego 2019 roku w sprawie powołania pierwszej Rady Uniwersytetu Gdańskiego).

W skład pierwszej Rady Uniwersytetu Gdańskiego weszli:

dr Marek Głuchowski – Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej – Przewodniczący,

mgr Maciej Dobrzyniecki – Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii, Kanclerz Gdańskiej Loży Business Centre Club,

dr inż. Kazimierz Janiak – Dyrektor Totalizatora Sportowego oddział w Gdańsku,

prof. dr hab. Ewa Łojkowska – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed,

dr hab. Dorota Pyć, prof. UG – Wydział Prawa i Administracji UG,

prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn – Wydział Biologii UG;

Agata Myszka – Przewodnicząca Parlamentu Studentów UG.

Wyboru Rady Uniwersytetu Gdańskiego, zgodnie z par. 5  Uchwały nr 40/18 Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z 22 listopada 2018 roku, dokonał Senat UG.

Kadencja pierwszej Rady Uniwersytetu Gdańskiego trwa do dnia 31 grudnia 2020 roku.

Rady uczelni są wybierane na podstawie przepisów wprowadzających nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r., poz. 1669).

Do zadań nowej rady będzie należało w pierwszej kolejności zaopiniowanie projektu nowego Statutu, w którym Uczelnia wdroży założenia reformy nauki i szkolnictwa wyższego, a ponadto: opiniowanie projektu Strategii Uczelni, monitorowanie gospodarki finansowej, monitorowanie zarządzania Uniwersytetem Gdańskim, wskazywanie kandydatów na rektora oraz wykonywanie innych zadań określonych w Statucie.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Justyna Sikorska