fbpx Debata "Merytorycznie i na temat: Przekop Mierzei Wiślanej" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Debata "Merytorycznie i na temat: Przekop Mierzei Wiślanej"

Plan przekopu i budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej oraz dotychczas podjęte działania w celu realizacji tej inwestycji wzbudzają wiele kontrowersji. W ostatnich latach, a szczególnie w ostatnich tygodniach wokół tematu pojawiają się nierzetelne i niesprawdzone informacje. Wciąż jednak brakuje spokojnych rozmów, dyskusji ekspertów, które pozwoliłyby opinii publicznej ujrzeć planowaną inwestycję w szerokim świetle oraz zrozumieć w jakim celu ma być zbudowana, a jakie są związane z nią potencjalne zagrożenia.

Dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować debatę pod tytułem

Merytorycznie i na temat: Przekop Mierzei Wiślanej

której celem jest wyjaśnienie nieścisłości oraz zebranie rzetelnych argumentów za i przeciw planowanemu przekopowi. Chcielibyśmy omówić i porównać potencjalne korzyści i zagrożenia wynikające z tej inwestycji, a także odnieść się do aspektów prawnych związanych z ochroną przyrody na terenie mierzei.

Spotkanie organizowane przez Akademickie Centrum Kultury UG we współpracy z Katedrą Ekologii i Zoologii Kręgowców UG  rozpocznie się 4 kwietnia br. o godz. 18.00  w Audytorium C/105 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza 59.

Udział w panelu dyskusyjnym potwierdzili:

1. Prof. dr hab. Jan Marcin Węsławski - Dyrektor Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk,
  2. Dr Michał Goc związany z Katedrą Ekologii i Zoologii Kręgowców UG,
  3. Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, Dyrektor ds. Technicznych Urzędu Morskiego w Gdyni,
  4. Michał Behnke - Kancelaria Radców Prawnych "CIC" Pikor, Behnke, Dmoch, Fryzowski, współautor analizy kosztów i korzyści i testu IROPI

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w spotkaniu.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik