fbpx Międzynarodowy Tydzień Archiwów 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Międzynarodowy Tydzień Archiwów 2019

Decyzją Międzynarodowej Rady Archiwów w dniach od 3 do 9 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Archiwów. Obchody święta archiwistów mają na celu m. in. upowszechnienie wiedzy o archiwach i ułatwienie dostępu do światowych zasobów archiwalnych. W tym czasie archiwa na całym świecie przypominają o swojej misji i znaczeniu dla zbiorowej pamięci narodów i społeczeństw.

Z tej okazji pomorscy archiwiści przygotowali prezentację multimedialną przedstawiającą ich działalność. Ukazuje ona najważniejsze funkcje archiwów, tj. gromadzenie, przechowywanie, zabezpieczanie i ewidencjonowanie zbiorów archiwalnych,  udostępnianie dokumentacji  oraz popularyzowanie wiedzy o archiwach i ich zasobach. W prezentowanym materiale umieszczono przykłady cennych archiwaliów przechowywanych w archiwach pomorskich.

Serdecznie zapraszamy:

- Archiwum Historyczne Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

- Archiwum Państwowe w Gdańsku

- Archiwum Państwowe w Gdańsku. Oddział w Gdyni