„La Solidaire de Brest” – sportowa inicjatywa w ramach SEA-EU

plakat wydarzenia

Uniwersytet Gdański włączy się w promocję sportowego i charytatywnego wydarzenia organizowanego przez studentów z Uniwersytetu w Brest. Inicjatywa organizowana jest w ramach Europejskich Uniwersytetów Morza - SEA-EU. Każdy przebyty kilometr zasili konto organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Celem biegowej imprezy integracyjnej „La Solidaire de Brest” jest zaangażowanie studentów i pracowników partnerskich uczelni SEA-EU w aktywność sportową. Wystarczy zarejestrować się jako uczestnik wydarzenia i w dniach 12-17 kwietnia pokonać jak największy dystans biegnąc, maszerując czy jadąc na rowerze. Zadanie można wykonać samemu lub w niewielkich grupach. Podczas biegu należy pamiętać o włączeniu dowolnej aplikacji liczącej przebyte kilometry. Po zakończeniu aktywności zrzut ekranu z wynikiem należy przesłać mailem na adres seaeu.results@gmail.com. Organizatorzy zachęcają do publikowania zdjęć z „La Solidaire de Brest” na Instagramie z #LaSolidairedeBrest.

Dochód z charytatywnego biegu zależy od sumy przebytych kilometrów i zostanie przeznaczony dla francuskich stowarzyszeń Association des Paralysés de France (APF) oraz Handi’chiens (związek edukacji psów przewodników).

Uniwersytet Gdański również włączy się w promocję wydarzenia studentów z Uniwersytetu w Brest. 12 kwietnia o godz. 11:00 na terenie kampusu UG w Oliwie odbędzie się bieg, w którym każdy przebyty kilometr zasili konto organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Podczas wydarzenia planowane jest nagranie filmu propagującego inicjatywę w środowisku akademickim oraz promocję Uniwersytetu Gdańskiego i solidaryzowanie się w projekcie SEA-EU.

 

Ramowy plan wydarzenia:

11:00 - spotkanie przy Bibliotece Głównej (stroje sportowe)

11:05 - rozpoczęcie wydarzenia przez JM Rektora UG prof. Piotra Stepnowskiego

11:10 - start marszu / biegu, którego trasa będzie przebiegała przez Ekopark i po wewnętrznych ulicach kampusu przy Wydziale Prawa i Administracji oraz Neofilologii.

11:45 - zakończenie wydarzenia

 

W wydarzeniu będą uczestniczyć również Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej prof. Anna Jurkowska-Zeidler oraz w ograniczonych liczebnie grupach - pracownicy Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, zawodnicy sekcji sportowych Klubu Uczelnianego AZS UG oraz studenci niepełnosprawni i ich opiekuni.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu udział weźmie ograniczona ilość osób. Podczas wydarzenia obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz zakrywanie ust i nosa maseczką.

Uczestnicy muszą pamiętać o zabraniu ze sobą telefonu z działającą aplikacją rejestrującą aktywność fizyczną oraz wcześniejszą rejestrację do biegu pod linkiem.

Julia Bereszczyńska / Zespół Prasowy UG