Najbliższe wydarzenia
Centrum Herdera UG, Gdańsk, ul. Ogarna 26
Gdańsk w XIX wieku na podstawie zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wykłady w Centrum Herdera UG
Centrum Herdera UG zaprasza na cykl wykładów na temat historii Gdańska: Gdańsk w XIX wieku na podstawie zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku: 31.01.2025 (piątek) 17.30-19.30 Alicja Andrzejewska-Zając Na początku był Freitag. Historia powstania Muzeum Miejskiego w Gdańsku. 21.02.2025 (piątek…
Centrum Herdera UG, Gdańsk, ul. Ogarna 26
Cykl warsztatów językowo-kulturowych w Centrum Herdera UG
Centrum Herdera UG zaprasza na warsztaty językowo-kulturowe! 28.02.2025 (piątek) 17.30-19.30 Urszula Bruno Kölle Alaaf! Karneval in Köln (A2+) 7.03.2025 (piątek) 17.30-19.30 Zbigniew Zembrzuski BrainBox-Spiele. Lerne auf einmal neue Vokabeln, Grammatik und Landeskunde (A2+) 21.03.2025 (…
Europejskie Centrum Solidarności, Plac Solidarności 1, Gdańsk
Re-form the norm. O (nie)dopasowaniu uniformu do potrzeb kobiet. Wystawa w ECS
Jak powstaje standard? Według jakich kryteriów jest skrojony? Co długość nogawki i głębokość kieszeni mogą powiedzieć nam o świecie? Projekt Re-form the norm powstał po to, aby odpowiedzieć na te i wiele innych pytań w odniesieniu do pozornie trywialnego zagadnienia - odzieży roboczej i…
Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1 (sala kinowa na II piętrze)
O migracjach przy „Wspólnym stole” – Muzealne Spotkania Naukowe 2025
Migracje to nieodłączna część ludzkiej historii. W Muzeum Emigracji w Gdyni ukazujemy je nie tylko z perspektywy historycznej, ale także jako zjawisko kształtujące współczesność. Co miesiąc, podczas otwartych wykładów i sesji dyskusyjnych w ramach Muzealnych Spotkań Naukowych, zaproszeni…
Centrum Herdera. Gdańsk, ul. Ogarna 26; Ratusz Głównego Miasta (oprowadzanie kuratorskie)
Spotkania polsko-niemieckie. Historia-Literatura-Sztuka. Cykl wykładów, dyskusja panelowa i spacer
Centrum Herdera UG zaprasza na cykl wydarzeń (wykłady, dyskusję panelową i spacer) pt. Spotkania polsko-niemieckie. Historia-Literatura-Sztuka. Pierwszy wykład odbędzie się już 17 stycznia. Szczegółowy harmonogram poniżej: 17.01.2025 (piątek) 17.30-19.30 prof. Camilla Badstübner-Kizik…
Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bielańska 5
Co na to nauka? Spotkania (nie)akademicka - kalendarium IV-VI
Z okazji 55-lecia naszej Uczelni Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na cykl spotkań z naukowczyniami i naukowcami UG. Spotkania dotykają tematów związanych z otaczającą nas rzeczywistością oraz jej wpływem na nasze codzienne funkcjonowanie. Ich charakter jest (nie)akademicki: ważna ich…
Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bielańska 5
Co na to nauka? Wykłady (nie)akademickie – cykl wydarzeń w Muzeum UG
CO NA TO NAUKA? CYKL SPOTKAŃ (NIE)AKADEMICKICH Jak odnaleźć się w świecie, w którym rzeczywistość zmienia się coraz bardziej dynamicznie? Czy nauka może być pomocna w jego rozumieniu? Czy dokonania naukowe mają wpływ na nasze codzienne życie? A może oddaliliśmy się od głosu naukowców i…
Sheraton Sopot Hotel
Prof. Piotr Mickiewicz na Local Trends
Local Trends to projekt skierowany do przedstawicieli samorządów, biznesu i administracji publicznej, którego celem jest wspieranie rozwoju miast i regionów poprzez wymianę doświadczeń, prezentację innowacyjnych rozwiązań oraz budowanie skutecznej współpracy między sektorami. Dzięki udziałowi…
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55, Aula 1.45
Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim
Instytut Filologii Polskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim - powieściopisarzem, publicystą, autorem powieści kryminalnych i sensacyjnych (m.in. trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim). Pisarz prowadzi warsztaty pisarskie dla studentów Sztuki…
Sala konferencyjna budynku Hydromechaniki Politechniki Gdańskiej, Gdańsk, ul. Gabriela Narutowicza 11/12
„Rozwiązanie globalnych problemów zależy od wiedzy technicznej, a nie kompetencji miękkich” – debata oksfordzka
Czego dziś powinniśmy się uczyć, żeby za 10 lat praca dawała nam radość, bezpieczeństwo i przekonanie, że warto się starać? Czy lepiej uczyć się dziś programowania, czy empatii? Jakie kompetencje i umiejętności, jaka wiedza i jakie cechy przydadzą się najbardziej nam, ludziom przyszłości?…