Medale w żeglarstwie dla AZS UG!

Złoto w klasyfikacji uniwersytetów i brąz w klasyfikacji generalnej – zdobyli żeglarze z AZS UG podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie.

W dniach 24-27 maja 2021 w Wilkasach koło Giżycka odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. W imprezie bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański, która zdobyła brązowe medale w klasyfikacji generalnej oraz złote w klasyfikacji uniwersytetów!

"Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polskie w Żeglarstwie były niezwykle udane dla naszej reprezentacji - miejsce na podium w klasyfikacji generalnej to ogromny sukces. Dodatkowo po kilku latach udało się zdetronizować Uniwersytet Warszawski w rywalizacji uniwersytetów i sięgnąć po złoto - relacjonuje Prezes AZS UG.

Podczas AMP w Żeglarstwie Uniwersytet Gdański reprezentowały 3 floty:

nr 66: Butowski Tytus, Chłopek Mikołaj, Sulikowska Lidia

nr 67: Machowski Łukasz, Błaszczyszyn Jakub, Laskowska Oliwia