Futsaliści z wizytą u Rektora

Okazały sukces naszych futsalistów został doceniony. Listy gratulacyjne z okazji awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce: STATSCORE Futsal Ekstraklasy, z rąk Jego Magnificencji Rektora prof. Piotra Stepnowskiego, otrzymali trener zespołu i pracownik UG Wojciech Pawicki oraz występujący na pozycji bramkarza student II roku Dziennikarstwa Kacper Sasiak.

Rektor Prof. Piotr Stepnowski i Kacper Sasiak

Dodatkowo Prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański Piotr Walczak wykorzystał okoliczność do przekazania na ręce Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Gdańskiego gratulacji przekazanych przez Macieja Karczyńskiego, Prezesa Zarządu spółki prowadzącej najwyższą klasę rozgrywkową w futsalu w Polsce. – Imponujący sukces, który osiągnął klub dzięki swojej ciężkiej pracy, przemyślanej strategii i ambicji jest z pewnością dumą dla Uczelni i Miasta Gdańska – czytamy w piśmie. – Życzę sukcesów w STATSCORE Futsal Ekstraklasie w sezonie 2020/2021 i powodzenia w realizacji marzeń. Cieszymy się, że znaną markę jaką jest AZS Uniwersytet Gdański możemy ponownie gościć w szeregach Ekstraklasy – przekazał Prezes Karczyński.

- Ekstraliga futsalu mocno się rozwija i co roku jej wartość sportowa oraz medialna wzrasta. Na pewno będzie to trudne wyzwanie, bo ze względów na pandemiczny poprzedni sezon w przyszłym z Ekstraligą pożegna się aż 5 zespołów, ale na pewno nie oddamy pola bez walki. W kilkunastoletniej historii naszej drużyny w rozgrywkach ogólnopolskich będzie to nasz siódmy sezon na tym poziomie. Futsal jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w środowisku akademickim i mamy nadzieję, że dobrymi występami uda nam się zachęcić kolejnych kandydatów do studiowania na UG – dodał Tomasz Aftański, Z-ca Dyrektora CWFiS ds. Sportowych.

Po tym awansie AZS Uniwersytet Gdański ma obecnie reprezentantów zarówno w STATSCORE Futsal Ekstraklasie mężczyzn, jak i Ekstralidze Futsalu kobiet. Podobnym wyczynem mogą poszczycić się obecnie Rekord Bielsko-Biała oraz AZS Uniwersytet Warszawski.

Fot. Arek Smykowski / UG
Zespół Prasowy UG