Akademickie Mistrzostwa Polski – medale dla sekcji pływackiej AZS UG

Sekcja pływacka AZS Uniwersytetu Gdańskiego wróciła z medalami z Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie. Nasza reprezentacja stawała na podium w kilku konkurencjach.

Andrzej Wieciński  zdobył złoty medal  indywidualnie w kategorii uniwersytetów na 50 m i 100 m w stylu klasycznym.

Natalia Łuszczyńska zdobyła brązowy medal, indywidualnie w kategorii uniwersytetów na 100 m stylem grzbietowym.

Srebro w kategorii Uniwersytetów zdobyła sztafeta AZS UG na dystansie 4x50m stylem dowolnym w składzie: Natalia Łuszczyńska, Aleksandra Zalewska, Karolina Miodek, Maria Migdał.

Brąz w kategorii Uniwersytetów zdobyła sztafeta 4x50m stylem dowolnym: Dawid Świercz, Gustaw Płóciniak, Szymon Wawryca, Andrzej Wieciński.

Gratulujemy drużynie i Pani trener Bożeny Zapolskiej.